Naprawa auta przy stłuczce autem za granicą jest bardzo ważnym elementem, także jak widać wyraźnie nie wolno tego przypadkiem zlekceważyć. Nie da się ukryć tego, że taka naprawa może zostać dokonana w kilku miejscach, jednak naszym obowiązkiem po takiej stłuczce autem za granicą jest oczywiście wezwanie rzeczoznawcy samochodowego oraz pomocy drogowej. Nie warto takiej naprawy odkładać na potem. Gdy byliśmy ofiarą stłuczki autem za granicą trzeba ubiegać się oczywiście o należne nam odszkodowanie, ponieważ może nam ono pomóc w pokryciu kosztów naprawy auta, a do tego trzeba właśnie dążyć. Oczywistym jest, że stłuczka autem za granicą nie należy do najprzyjemniejszych przeżyć, ale czasami jest to niezależne od nas, a od innego kierowcy, który brakiem rozsądku na drodze sprawi, iż będziemy uczestnikami wypadku, a przecież nikt nie chciałby doświadczyć tego na własnej skórze. Chyba każdy z nas wie jednak bardzo dobrze o tym, że taka stłuczka autem za granicą może zakończyć się na różne sposoby, ale najważniejsze jest to, aby spisać specjalne oświadczenie powypadkowe, wziąć numer polisy sprawcy wypadku, jego dane, i tak dalej. Dzięki temu zwiększymy zdecydowanie swoje szanse na uzyskanie odszkodowania, widać więc wyraźnie, że trzeba się na tym znać, co na pewno wyjdzie nam na dobre. Powinniśmy pamiętać jednak o tym, że taka stłuczka autem za granicą przydarzyć może się praktycznie każdemu z nas, a więc nie ma żadnej recepty na to, jak uniknąć takich zdarzeń. Nawet jeżeli my będziemy prawidłowo poruszać się po drodze, to ktoś inny może tego nie zrobić i powstanie wtedy spory problem. Na pewno stłuczka autem za granicą przyniesie sprawcy wypadku spore konsekwencje, nie tylko finansowe, ale być może także i prawne, w zależności od tego jak wielkie będą szkody jego czynu. Warto jednak zadbać o to, aby nasze auto było w szybkim tempie naprawione i to za pieniądze sprawcy takiej stłuczki, dlatego też należy odpowiednio szybko wypełnić wszystkie niezbędne dokumenty, co na pewno bardzo nam się opłaci.

Nie wiesz, co zrobić po wypadku drogowym, który miał miejsce na terenie Niemiec? Nie musisz się martwić! Niemieccy rzeczoznawcy samochodowi z sieci MOTOEXPERT na pewno od razu Ci pomogą. Po każdym wypadku osobę poszkodowaną dotyka wiele strat materialnych, za które może ona uzyskać odpowiednie odszkodowanie powypadkowe, które wypłacone jest przez ubezpieczyciela sprawcy wypadku drogowego mającego miejsce w Niemczech. Przy pomocy rzeczoznawców samochodowych z sieci MOTOEXPERT uzyskanie wyżej wymienionego odszkodowania powypadkowego będzie łatwe i nie zabierze wiele czasu. Opinia techniczna sporządzona przez rzeczoznawcę samochodowego z MOTOEXPERT zawsze będzie opinią zupełnie obiektywną z prawidłowo skalkulowaną wartością zakresu szkody. Wówczas nie trzeba się obawiać, że wartość należnego odszkodowania okaże się być wartością zaniżoną. Po wypadku komunikacyjnym na terenie Niemiec potrzebne jest wykonanie wyceny szkód w pojeździe oraz sporządzenie tzw. powypadkowej opinii technicznej, na podstawie której poszkodowany może dochodzić wypłaty odszkodowania po wypadku drogowym w Niemczech. O wiele bardziej korzystniejsze dla poszkodowanego jest wykonanie takiej wyceny samochodu po wypadku na terenie Niemiec przez niemieckiego rzeczoznawcę samochodowego z sieci MOTOEXPERT, niż wykonanie takiej wyceny na terenie Polski, ponieważ odszkodowanie zgodnie z niemieckimi standardami jest dużo bardziej satysfakcjonujące dla osoby poszkodowanej. Rzeczoznawcy samochodowi z sieci MOTOEXPERT wykonują swoje usługi w pełni profesjonalnie a także posiadają wieloletnie doświadczenie w pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych za granicą (na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii). Wbrew pozorom wypadek drogowy, który miał miejsce na terenie Niemiec wcale nie musi sprawiać niepotrzebnych problemów i kłopotów, czy też dostarczać dodatkowego stresu osobie poszkodowanej w tym wypadku komunikacyjnym. Wystarczy, że taka osoba poszkodowana zgłosi szkodę komunikacyjną od razu po wypadku w centrali niemieckiej firmy MOTOEXPERT w Norymberdze. Po zgłoszeniu szkody doświadczeni rzeczoznawcy samochodowi z sieci MOTOEXPERT bardzo chętnie i w krótkim czasie pomogą poszkodowanemu oraz dadzą mu wszystkie niezbędne informacje, które będą dotyczyły możliwości, jakie przysługują osobie poszkodowanej po wypadku drogowym na terenie Niemiec.

Podróże zagraniczne stają się coraz bardziej popularne, coraz częściej wykazujemy chęć poznawania nowych miejsc. Niestety wypadki samochodowe zdarzają się każdego dnia na całym świecie. Nie mamy więc pewności, czy wyruszając w drogę, nie staniemy się uczestnikami kolizji, wypadku lub czy nie będziemy ich sprawcą. Dlatego też warto wiedzieć o tym, jak należy zareagować, kiedy to dojdzie do wypadku w Niemczech, jakie służby należy zawiadomić oraz jakie inne czynności musimy wykonać, aby później bez problemu ubiegać się o odszkodowanie w Polsce. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że kiedy dochodzi do wypadku w Niemczech z naszym udziałem, musimy zawiadomić o zdarzeniu służby policyjne oraz ratunkowe, jeśli jakakolwiek osoba, z przebywających w pojazdach ludzi, odniosła obrażenia, jak i wtedy, kiedy mamy tylko takie podejrzenia. Wypadek w Niemczech wiąże się także z obowiązkiem oznaczenia miejsca wypadku oraz udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Kolejnym ważnym aspektem w sytuacji wypadku w Niemczech jest złożenie zeznań, a w razie konieczności zawiadomienie rodziny poszkodowanego o tym, że dana osoba znajduje się w szpitalu. Wypadek w Niemczech może także oznaczać konieczność powrotu do domu zastępczym autem, autobusem czy pociągiem. W każdym z tych przypadków musimy zadbać o to, aby mieć ze sobą dokumenty potwierdzające nie tylko to, że oddaliśmy samochód do naprawy, ale także te, świadczące o tym, że samochód został na przykład zatrzymany przez policję. Pamiętajmy także o tym, że za każdym razem, kiedy staniemy się uczestnikami wypadku w Niemczech możemy zwrócić się o pomoc do polskich służb konsularnych. Pomogą nam one nie tylko w dopełnieniu wszelkich formalności, ale także w powrocie do domu. Ważne jest także to, że przedstawiciele służb dyplomatycznych mogą być naszymi reprezentantami w kontaktach z policją, będą nam służyć pomocą prawną, czy też przyspieszą nasz powrót do kraju. Natomiast, kiedy dojdzie już do wypadku w Niemczech z naszej winy pamiętajmy o tym, że nawet po powrocie od kraju nie unikniemy odpowiedzialności. Dlatego też tak ważne jest to, aby wyjeżdżając poza teren Polski mieć pewność, że nasz samochód jest sprawny, być skoncentrowanym na drodze, oraz dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że prawo w Niemczech w wielu wypadkach jest surowsze, niż to w Polsce, tym samym kara może być dla nas dużo bardziej dotkliwa.

Corocznie, na skutek wypadków samochodowych giną kolejne osoby. Dzieje się to na trasach długich i krótkich. Powodów jest mnóstwo, począwszy od nadmiernej prędkości, a skończywszy na małej nieuwadze. Często do śmierci dochodzi kierującego pojazdem dochodzi z jego własnej winy, ponieważ nieumiejętnie prowadził. Jeżeli dochodzi do wypadku śmiertelnego podczas kolizji w Niemczech, rodzina ma prawo do roszczeń i odszkodowań. Przede wszystkim odzyska koszty pogrzebu ofiary kolizji w Niemczech. W skład kosztów wchodzi grób, nagrobek, nekrologi, świadectwa zgonu, koszty stypy oraz wieńców. Zdarza się, że podczas nieszczęśliwej kolizji w Niemczech zmarły pozostawił bez środków do życia żonę i dzieci. Mają oni, zgodnie z obowiązującymi w tamtym czasie przepisami prawa niemieckiego, prawo do uzyskania środków utrzymania. Zazwyczaj, jeżeli dochodzi do kolizji w Niemczech, rodzina zszokowana nagłym wypadkiem, zapomina o swoich prawach lub nie wie, jak fachowo podejść do tematu, gdzie załatwić formalności i czy w ogóle uzyska się jakieś odszkodowanie. Jeżeli nie sięgniemy po fachową pomoc profesjonalnych firm, nie damy rady niczego na własną rękę załatwić. Blokadą jest nieznajomość niemieckiego prawa oraz nieznajomość języka. Firma MOTOEXPERT służy pomocą w przypadku kolizji w Niemczech. Przede wszystkim powinniśmy sprawę odszkodowań i roszczeń pozostawić fachowcom, aby przez przypadek nie skomplikować sprawy jeszcze bardziej. Nie znamy się na tym, nie mamy do tego głowy, powinniśmy więc zaufać innym. Kolizja w Niemczech i nie tylko może mieć przebieg łagodny i drastyczny. W każdym przypadku walka o odszkodowanie jest trudna dla osoby, która nie ma pojęcia, jak się za to zabrać. Niekiedy błahe sprawy mogą przybrać niespodziewany obrót i w przypadku, gdy źle zinterpretujemy niektóre okoliczności, możemy więcej stracić niż zyskać. Firma MOTOEXPERT rozwiązuje sprawy związane z kolizją w Niemczech i skutecznie wywalcza odszkodowanie dla ofiar wypadku. Warto znać numer do centrali i zaufać towarzystwu MOTOEXPERT.

Rzeczoznawca samochodowy – Würzburg 

Sieć rzeczoznawców techniki samochodowej MOTOEXPERT

Rzeczoznawca Samochodowy w Würzburgu – Wypadek samochodowy w Niemczech – Wypadek samochodowy w Austrii – Wypadek samochodowy w Szwajcarii – Wypadek samochodowy w Unii Europejskiej

asdss